A. Alkon – „Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią k***a”

1

Autor: Amy Alkon

Tytuł: Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią k***a

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja

Liczba stron: 304

„Anonimowość w Internecie istnieje tak długo, jak długo nikt wystarczająco mocno nie postara się rozszyfrować, kim naprawdę jesteś.” 

Nie lubię poradników. Chyba nigdy za nimi nie przepadałam. Tę książkę dostałam na gwiazdkę od koleżanki i po prostu zakochałam się w tytule. Sami powiedzcie, czy nie jest świetny? Niestety, nie mogę tego samego powiedzieć o treści.

Amy Alkon w swojej książce pomaga nam przetrwać wśród absurdów XXI wieku. Tych związanych z technologią i tych, które stwarzają ludzie.

Czy mi naprawdę pomogły rady autorki? Nie bardzo.
Większość porad to klasyczne oczywistości typu: „uśmiechajcie się do innych ludzi, bo to miłe” albo „mówcie ‘dzień dobry’, bo tak wypada”.
Nie brzmi zachęcająco, prawda?

Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze badania psychologiczne, których treść przytacza autorka w celu lepszego zrozumienia danych zagadnień. I to było nawet ciekawe.

Lekkość pióra Alkon sprawia, że książkę czytało się naprawdę szybko, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby po prostu nie była tak nudna.

Nie ma sensu, żebym więcej Wam o niej opowiadała. Jeśli lubicie tego typu pozycje – sięgnijcie. Jeśli nie – nie traćcie czasu.

8 Komentarze

 1. Ja sądzę, że koleżankę też tytuł chwycił, dlatego ci to kupiła :)
  No i tak sobie sądzę, że nam to już żaden poradnik nie pomoże, bo my jesteśmy niereformowalne, że hohohoho! :D

  • Dokładnie! Tu żaden poradnik nic nie zdziała :D
   Tak, tytuł koleżankę chwycił, że ho ho ho ho :D Powiedziała, że od razu o mnie pomyślała. Chyba nie powinnam się dziwić :D

 2. No cóż, tytuł rzeczywiście chwytliwy, ale rzeczywiście rady brzmią… Określenie nieciekawie to mało powiedziane. Choć oczywiści nie przeczę – miło jest uśmiechać się do ludzi. :D
  Pozdrawiam ciepło!

  • Ja również nie przeczę :D Tylko czy od razu muszę pisać o tym poradnik? :D
   Pozdrawiam ciepło! :)

   • Ostatnio jest prawdziwy wysyp poradników, a jak nie jesteś specem w niczym szczególnym (oszczędzaniu, makijażu, jodze czy zdrowym odżywianiu) to piszesz poradnik o… uśmiechaniu. Wiesz, w zdrowym ciele, zdrowy duch i te sprawy. Temat bezpieczny, pozytywny, niezobowiązujący. Wielka szkoda, bo skoro autorka ma lekkie pióro to pewnie po prostu brak jej pomysłu, a to może się już nie zmienić.
    Poza tym jednak jak to mówią – pierwsze wrażenie, można zrobić tylko raz. :D

    • No niestety, moda + brak pomysłu nie mogą dać nic dobrego :)
     Żywię jednak nadzieję, że jest gdzieś ktoś, kto wyciągnie coś pozytywnego z tego poradnika :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.